Magyar orvosként Amazóniában / Un médecin hongrois en Amazonie

Magyar orvosként Amazóniában

2016. március 3. 18 óra
PPKE BTK Sophianum, 1. em. 112-es terem
1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1.

Habár volt ösztöndíjasként már mind jártunk Franciaország európai területein, feltehetően kevesen ismerjük az ország tengeren túli részeit. Következő eseményünk célja ezért nem más, minthogy egy kötetlen beszélgetés formájában a távoli francia Amazóniába kalauzoljuk Önöket. Dr. Késmárszky Róbert sebész – aki orvosként hónapokat töltött a térségben – személyes élményein és tapasztalatain keresztül mutatja be francia Amazónia kultúráját, természeti adottságait, hétköznapjait valamint az ottani egészségügy helyzetét. Előadása során egyes kórképek elemzésére is kitér, melyek segítségével érdekes tényeket tudhatunk meg arról, milyen hatással volt a migráció és a klímaváltozás a helyi lakosság anatómiai fejlődésére.

Az esemény francia nyelvű, a részvétel díjtalan, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Mivel a helyek száma korlátozott, ezért kérjük, hogy részvételi szándékukat február 29-ig jelezzék a következő linken: http://goo.gl/forms/PiQF65I3ZF

Felhívjuk figyelmüket, hogy amennyiben a férőhelyek február 29. előtt betelnének, a regisztrációt lezárjuk.

INVITATION

Un médecin hongrois en Amazonie

le 3 mars 2016, 18h00
PPKE BTK Sophianum, 1er étage, salle 112
1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1.

L'Association des anciens boursiers du Gouvernement français a le plaisir de vous inviter à son prochain événement intitulé « Un médecin hongrois en Amazonie », organisé en partenariat avec le Département de Français de la Faculté des Lettres de l'Université Catholique Pázmány Péter.

En tant qu'anciens boursiers, nous avons déjà tous eu l'occasion de visiter les territoires européens de la France, tandis que nous sommes peu à connaître les départements d'outre-mer du pays. Ainsi, notre prochain événement a pour but de vous rapprocher du monde lointain de l'Amazonie française. Dans le cadre d'une discussion informelle, Monsieur le Docteur Róbert Késmárszky, chirurgien, présentera au public la culture, les données naturelles, la vie quotidienne et la situation de la santé publique en Amazonie française en racontant ses expériences personnelles vécues durant sa mission de plusieurs mois dans la région. Dans son témoignage, Monsieur Késmárszky abordera également l'analyse de quelques tableaux cliniques afin d'illustrer l'impact de la migration et du changement climatique sur l'évolution de la population locale.

La langue de l'événement est le français, l'entrée est gratuite, sous réserve d'inscription préalable.

Le nombre des places étant limité, nous vous prions de bien vouloir confirmer votre présence avant le 29 février en cliquant sur le lien suivant: http://goo.gl/forms/PiQF65I3ZF

Veuillez noter qu'une fois la limite de la capacité d'accueil de la salle atteinte, nous ne pouvons plus accepter d'inscriptions.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport