A győri Műhely című folyóirat idei utolsó – a Közép Birodalma címet viselő – száma kizárólag Kínával foglalkozik. A százhúsz oldalas kiadványban cikkek, tanulmányok, esszék, továbbá kínaiból készült vers- és prózafordítások olvashatók a kínai kultúra legkülönbözőbb területeiről.
A folyóiratszámba a PPKE BTK Kínai Tanszék valamennyi magyar anyanyelvű oktatója is írt. Csibra Zsuzsanna a kortárs kínai költőnőről, Zhai Yongmingról közöl tanulmányt, illetve néhány versének fordítását is közzéteszi. Gulyás Csenge Sima Qiannel, a „kínai történetírás atyjával" ismerteti meg az olvasókat egy híres Shiji-részlet fordításával együtt. Kozjek-Gulyás Anett a kínai értékrend mai változásait elemzi. Salát Gergely az irodalmi Nobel-díjas Mo Yant és a neves kortárs költőt, Yang Liant mutatja be, egy esszé- és több versfordítást kíséretében.
A kiadványba írt és fordított a ma élő magyar sinológusok többsége, például Csongor Barnabás, Fajcsák Györgyi, Kalmár Éva, Várnai András és Zombory Klára.
A lapszám budapesti bemutatójára 2016. december 7-én, szerdán 18 órakor kerül sor a Nyitott Műhelyben (Budapest XII., Ráth György u. 4.). Közreműködnek: Csibra Zsuzsanna, Gulyás Csenge, Hartyándi Mátyás, Kozjek-Gulyás Anett, Salát Gergely, Zombory Klára. A beszélgetést vezeti: Sári László. Házigazda: Villányi László főszerkesztő.
Győrben is lesz bemutató, ezt 2016. december 8-án, csütörtökön 17 órakor a Győri Művészeti és Fesztiválközpontban tartják (Zichy-palota, Liszt F. u. 20.). Közreműködnek: Fajcsák Györgyi, Hartyándi Mátyás, Salát Gergely. A beszélgetést vezeti: Juhász Attila költő, kritikus. Házigazda: Villányi László főszerkesztő.
A bemutatókra minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.