Hongkongi középiskolai tanárok látogatása a PPKE BTK-n

2019.06.05.

2019. június 5-én a Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport szervezésében és a hongkongi ,,Belt and Road Principals Tour Programme” keretein belül intézményünkbe látogatott egy hongkongi középiskolai igazgatókból és vezető tanárokból álló csoport. A csoport számára szervezett program keretében először Kusai Sándor volt pekingi nagykövet, a PPKE címzetes egyetemi docense tartott előadást a kínai–magyar kapcsolatokról. Ezt követően Takács Tamás másodéves kínai alapszakos hallgató, valamit Varga Ákos elsőéves mesterszakos hallgató mutatták be a Kínai BA és a Kelet-Ázsia MA szakokat. Az előadások után a csoport másfél órás városi sétára indult, melynek során az idegenvezetésben és csoportkísérésben Farkas Diána, Bodó Bettina, Urbán Jázon és Takács Tamás kínai alapszakos hallgatók, valamint Varga Ákos mesterszakos hallgató vettek részt. A program a Stex házban elfogyasztott vacsorával zárult.