Kínai élmények - diákok beszámolói

2015.10.09.

2015. október 7-én a PPKE BTK harmadéves kínai szakirányos hallgatói tartottak vetített képes beszámolót kínai tapasztalataikról az alsóbb éves diákoknak. A tavalyi tanév során az idén végző évfolyam csaknem összes hallgatója egy vagy két szemesztert valamely kínai egyetemen töltött. Közülül Barczi Réka, Nagy Boglárka, Pavlicsek Patrik, Tóth Márton és Tóth Tamás számolt be élményeiről. Ők Suzhouban, Hangzhouban, Nanjingban és Pekingben tanultak, s az iskolai szünetekben beutazták Kínát. Az előadásokból kiderült, hogy a kínai ösztöndíjas időszak - a nyelvtudás fejlesztésének lehetősége mellett - mindenkinek felejthetetlen élményt jelentett, és a Kínát megjárt diákok mindenképpen azt ajánlják a többieknek, hogy bátran vágjanak bele a kínai kalandba.