Kínai óriáscégnél jártak a pázmányosok

2024.01.23.

2024. január 18-án a Pázmány kínai szakjának és Kelet-Ázsia tanulmányok mesterszakjának hallgatói és oktatói, kiegészülve néhány politológiát és nemzetközi tanulmányokat tanuló diákkal, a CREC (China Railway Group Limited) meghívására ellátogattak a Budapest-Belgrád vasútvonal felújításának építkezésére Taksonyba, illetve a cég budapesti központjában található laboratóriumba. Az építkezés és a laboratóriumban található műszaki eszközök megtekintése után a vendégek kínai kulturális programot - hangszeres előadást, oroszlántáncot és harcművészeti bemutatót - tekinthettek meg, illetve megismerkedhettek a cég kínai menzájának fogásaival. A hallgatók a CREC nyolc olyan alkalmazottjával is találkozhattak, akik korábban kínai szakot végeztek - ők jellemzően tolmácsként dolgoznak a cégnél.

A CREC a világ második legnagyobb építőipari cége, a Fortune Global 500-as listája szerint 2023-ban a világ 39. legnagyobb vállalata volt (megelőzve pl. a Fordot, Mitsubishit, Gazpromot, Mecedes-Benzt, Bank of China-t). Magyarországon 2016 óta van jelen, a Budapest-Belgrád vasútvonal Budapesthez közelebb eső szakaszának felújításán dolgozik.

Farkas Diana képei az eseményről:

17.
Gondoskodás: Lelkiség és vezetés
PPKE JÁK, BTK
18.
Milyen a jó TDK előadás? - A kari Társadalomtudományi Szekció szemináriuma
Danubianum 214
20.
PPKE BTK HÖK x Tavaszi túra
Nagykovácsi
20.
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam