Konferenciafelhívás Kelet-Ázsiával foglalkozó egyetemi hallgatók számára

2019.03.19.

A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport idén is konferenciát szervez azzal a céllal, hogy a mai Kelet-Ázsiával foglalkozó egyetemi hallgatók számára lehetőséget teremtsen kutatási eredményeik bemutatására, tapasztalataik kicserélésére és előadói rutinjuk fejlesztésére.

A konferencia időpontja: 2019. május 4. (szombat) 9:00-18:00

A konferencia helye: PPKE BTK Sophianum (1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1.)

A konferencia nyelve: magyar és angol

A konferenciára várjuk minden magyarországi felsőoktatási intézmény BA, MA és PhD képzésben részt vevő hallgatóit, akik saját kutatást folytatnak a mai Kelet-, Dél- és Délkelet-Ázsia valamely politikai, gazdasági, társadalmi, kulturális, nyelvi folyamatával vagy jelenségével kapcsolatban. Az előadás kapcsolódhat a hallgató TDK dolgozatához, szakdolgozatához, szemináriumi munkájához vagy egyéb kutatásához.

Az előadások hossza 20 perc, amit 5 perc vita követ.

Az előadásokat a térséggel foglalkozó szakemberekből álló zsűri értékeli, a helyezettek emléklapot és tárgyjutalmat kapnak.

Jelentkezni 2019. április 1. éjfélig lehet e-mailben Günsberger Dóránál a gunsberger.dora@ppke.hu címen.

A jelentkezésnek tartalmaznia kell az alábbiakat:

• a jelentkező neve

• a jelentkező intézményének és képzési programjának neve

• az előadás címe

• az előadás nyelve

• az előadás magyar nyelvű absztraktja 600–800 leütés terjedelemben.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!