Tanszékvezetőnk az akadémiai bizottság élén

2023.12.01.

Salát Gergelyt, a PPKE BTK Kínai Tanszékének vezetőjét megválasztották az MTA Orientalisztikai Tudományos Bizottság elnökének. 

Salát Gergely egyetemi docenst, a PPKE BTK Kínai Tanszékének vezetőjét egyhangúlag megválasztották a Magyar Tudományos Akadémia Orientalisztikai Tudományos Bizottságának elnökévé. A bizottság az orientalisztika tudományterületéhez tartozó tudományágak művelőinek képviselőiből áll, tagjait az MTA orientalisztikához tartozó köztestületi tagjai választják. Az elnököt, alelnököt és titkárt a bizottsági tagok választják meg maguk közül.

Salát Gergely 2014-től az MTA Tudományos Orientalisztikai Bizottságának tagja, 2017-től 2021-ig titkára, 2021-2024 között alelnöke, s 2024 januárjától szolgál a testület elnökeként.    

Események

23.
2026. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Szent István-bazilika
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
További események
szechenyi-img-alt