Online tájékoztató kötelezően választható kurzusainkról

2021.08.23.

2021. szeptemberétől lehetőség nyílik arra, hogy a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon kötelezően választható kurzusai közül az ógörög vagy/és a latin nyelvet válasszák. Hosszan sorolhatnánk azokat az érveket, amelyek a két klasszikus nyelvek tanulása mellett szólnak még akkor is, amikor azt a szakos képzési terv nem írja kötelezően elő, de ettől most eltekintünk. Szándékunk szerint a Kar valamennyi hallgatója számára biztosítani kívánjuk, hogy ezeket a nyelveket tanulhassa, ugyanakkor szeretnénk fölhívni arra is a figyelmet, hogy lehetőség van a harmadik szemesztertől (másodévtől) ógörög minor és latin minor képzések keretében 50-50 kredit elvégzésére. A minoros képzés előnye, hogy elvégzése esetén a hallgatók jelentkezhet az adott minor képzés mesterképzésére, ami esetünkben a klasszika-filológiai mesterképzés. Számot kell vetni azonban azzal is, hogy az ógörög és a latin nyelv nem élő nyelvek (és nem is könnyű nyelvek), így esetükben egészen más nyelvtanulási stratégiát kell követni, mint az élő idegen nyelvek esetében. Így, bár a minoros képzés elvileg négy szemeszterre van tervezve, mégis azt javasoljuk, hogy azok a hallgatók, akik az ógörög vagy/és latin minor képzés elvégzését tervezik, már az egyetemi képzés kezdetén, az első szemeszterben vegyék föl az ógörög nyelv vagy latin nyelv kurzusokat, hogy egyfelől minél előbb megismerkedhessenek e klasszikus nyelvek grammatikájával, másfelől kellő előképzettséget szerezzenek a később fölveendő minoros kurzusok elvégzéséhez. Annak érdekében, hogy megfelelő információk birtokában dönthessenek az ógörög és latin nyelvek tanulásáról, illetve arról, hogy elvégzik-e akár az ógörög minor, akár a latin minor képzéseket, 2021. augusztus 31-én 10 órától on-line tájékoztatót tartunk az érintett oktatók közreműködésével, amelyen az esetlegesen fölmerülő kérdéseket is igyekszünk megválaszolni.

A tájékoztató itt érhető el →

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.