Széchenyi-emlékünnepség a Campuson

2010.06.02.
Széchenyi Istvánra emlékezett a kommunikáció szak PR szakirányának rendezvényszervező csoportja május 13-án, csütörtökön. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével az esemény fővédnöke, karunk dékánja, dr. Botos Máté, valamint dr. Rubovszky András, a Szé

Széchenyi Istvánra emlékezett a kommunikáció szak PR szakirányának rendezvényszervező csoportja május 13-án, csütörtökön. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével az esemény fővédnöke, karunk dékánja, dr. Botos Máté, valamint dr. Rubovszky András, a Széchenyi Társaság alapító tagja, jelenlegi főtitkára is.

A rendezvény kapcsolódott a Széchenyi Emlékév programsorozatához, melynek keretében 2010-ben több mint 450 rendezvényt szerveznek meg. Az emlékünnepséget a dékán úr nyitotta meg azzal, hogy Széchenyi közel áll a Pázmány Péter Katolikus Egyetem gondolatvilágához, meggyőződésének átvétele civil és egyéni feladat is.
Dr. Rubovszky András rövid előadásában kiemelte a Legnagyobb Magyar szerénységét, vívódó személyiségét, melynek erős hatása volt arra, hogy folyamatosan fejlesztette önmagát és az országot is. Számunkra új értelmezést adott az emlékév jelmondatának, mely így hangzik: „Csak az önnemesítés és Magyarország jóléte legyen a cél, amely bennünket egyesít!” A Széchenyi Társaság főtitkára szerint az önnemesítés nem a mai értelemben vett önmegvalósítás, hanem önvizsgálat és fejlődés a haza üdvéért. Úgy vélte, az említett jólét csak szilárd erkölcsi alappal valósulhat meg, az egyesítésre pedig szellemi és fizikai értelemben egyaránt szükség van.
Az ünnepségen előadást tartott dr. Botos Máté is, aki így kezdte beszédét: „Nem én foglalkoztam Széchenyivel, ő foglalkozott velem.” Kiemelte, igazodnunk kell azokhoz az értékekhez, melyeket a reformkor ad nekünk, hiszen Széchenyi sem volt egyedül. Egyik fő gondolata, hogy egyszerre kell európai embernek és hazafinak lennünk, mert ezzel tudjuk fejleszteni az országot. Előadását azzal zárta, Széchenyi hiteles ember volt, gyermekei is méltóak voltak hozzá. Ez mindenkori mérce lehet.
A rendezvényen anekdotákat, verseket és egy színdarab részletét is hallhattuk karunk diákjainak előadásában. A résztvevőknek köszönjük munkájukat. Az ünnepségen átvehették díjaikat a fotópályázat győztesei – első helyezett: […], második helyezett: […] –, valamint a Széchenyi-kvíz legjobbja, aki Nagy Anna volt. Az értékes ajándékokat dr. Rubovszky András adta át.
 

Fotók az ünnepségről

 

Események

16.
2025. jan.
BTK
Rövidített igék – Műhelykonferencia Illyés András munkásságáról
Sophianum 108
24.
2025. jan.
BTK
Nyílt nap
Danubianum
További események
szechenyi-img-alt