Legyél Te is szlovák szakos!

2010.01.26.

Miért érdemes a PPKE BTK Szlavisztika-Közép-Európa Intézet

szlovák szakirányán tanulni?

Mert:

Nincs még egy olyan nemzet, amelynek történelme ilyen szorosan kötődne a magyar nemzet történetéhez.

Mert:

Nagy világnyelveken tudni manapság már sokszor nem elég.

Mert:

Egyfajta „szláv eszperantóról” van szó, amely jelentős mértékben elősegíti a többi szláv nép megértését és nyelvük elsajátítását.

Mert:

Magyar-szlovák viszonylatban az elmúlt másfél évszázadban nagyon sok probléma és kölcsönös előítélet halmozódott fel. Ezek feldolgozása elkezdődött, de még mindig sok a tennivaló. csak egymás kölcsönös megismerése vezethet el a megfelelő empátia kialakulásához.

Szlovákia csodaszép ország.
A kétoldalú megállapodásoknak és az európai programoknak köszönhetően lehetőség van néhány hónapot eltölteni Pozsony, Eperjes, Besztercebánya vagy Nagyszombat egyetemein.

Mert:

A magyar és a szlovák kultúra nagyon sok ponton érintkezik, keveredik és kiegészíti egymást.

Mert:

Magyarországon most is élnek szlovákok.

Mert:

Már a szlovák is az európai unió hivatalos nyelve.
Az intenzív üzleti érintkezés miatt szükség van nyelveket ismerő szakemberekre, fordítókra, tolmácsokra.

Mert:

A szakirány mellett elvégezhető az Intézeten belül minor szakként működő Közép-Európa és Visegrád Tanulmányok is

Mert:

Végzős hallgatóink az élet különböző területein – az oktatásban, a közigazgatás különböző szegmenseiben, az üzleti szférában, a médiumokban, a kultúrában – tudnak elhelyezkedni.

17.
Gondoskodás: Lelkiség és vezetés
PPKE JÁK, BTK
18.