Magas színvonalú döntőt hozott az idei Kazinczy-verseny

2026.05.18.

A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kart Gyarmati Eszter magyar alapszakos hallgatónk képviselte, felkészítő tanára Ludányi Zsófia volt.

Immár 54. alkalommal rendezték meg felsőoktatásban tanulók számára a Kazinczyról elnevezett „Szép magyar beszéd” verseny 54. országos döntőjét, melynek középpontjában az igényes és helyes magyar beszéd meghonosítása, ápolása áll. Ezúttal is egyetemünk esztergomi épületében, a Iohanneumban mérhette össze tudását a negyvenkilenc versenyző, köztük határon túli magyarok is. A délelőtti programban a szabadon választott esszérészletek hangoztak el, délután pedig egy Pilinszky-szöveg tette próbára a mezőnyt. A zsűri tagjai között most is ott volt tanszékvezetőnk, Nemesi Attila László.

https://btk.ppke.hu/kari-hirek/otven-hallgato-merte-ossze-tudasat-a-kazinczy-verseny-orszagos-dontojen?fbclid=IwY2xjawR4WV9leHRuA2FlbQIxMABicmlkETB6c1RPWnpmT0dLNExkRmFHc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHqdusxszDY3n-qMSaSg2IRF6OY4RnL0A46HYU3Zv5hSdPWjGQAiB4lNWnDxm_aem_i0MIcliuBc2ynrnWdW6Jqg

 

Események

13.
2026. máj.
BTK
Középkori Esték - Latinitas Hungarica
Danubianum
19.
2026. máj.
BTK
Kisebbségek a Közel-Keleten
Sophianum 112
21.
2026. máj.
BTK
A Barokk Irodalom és Lelkiség Kutatócsoport könyvbemutatója
Sophianum 108
23.
2026. máj.
BTK
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam
Iohanneum Díszterem
20.
2026. jún.
BTK
Múzeumok éjszakája
Iohanneum
26.
2026. jún.
BTK
A Nyelvtudományi Doktori Iskola házi doktoranduszkonferenciája
Danubianum -107
További események
szechenyi-img-alt