Kopócsy Anna habilitációs védése 2023-ban

2024.03.01.

Kopócsy Anna habilitációs előadása 2023. szeptember 4-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen hangzott el.

Bírálók:

Dr. habil Révész Emese egyetemi docens, ELTE BTK Művészettörténeti Intézet

Dr. habil Zwickl András egyetemi docens, MOME Elméleti Intézet

A védésen a tanárnő két előadást tartott. A magyar nyelvű tantárgyi előadása, amelynek címe Pierre Bonnard recepciója a két háború közti magyar művészetben, a legfrissebb kutatások alapján a francia és a magyar műgyűjtés történetébe engedett bepillantást.

A másik, az angol és magyar nyelven megtartott habilitációs előadás Új Nyolcak – Festőnők a modern festészet sodrában címmel hangzott el. Ahogy Révész Emese opponensi bírálatában kiemelte, ma már nem lehet a két világháború közti magyar művészetről írni Kopócsy Anna szisztematikus kutatási eredményeinek figyelembe vétele nélkül a női művészek témakörében.

2024. máj.
Mit kell tudni a TDK előtt és után?
Danubianum 317
PPKE BTK HÖK x Piknik x Szemeszterzáró
Margitsziget, Doboz
XV. Magyar Ókortudományi Konferencia