IRUN pályázati felhívás

2015.06.01.

Mi ez?

• Ez a 2011-ben indult nemzetközi kiválósági program a jól teljesítő és különösen motivált hallgatók számára ad kiváló lehetőséget, hogy egy nemzetközi kutatócsoport tagjaként kipróbálhassák magukat.
  • Partnerünk a holland Radboud Egyetem (Nijmegen). A program végén a résztvevők Certificate-t kapnak, valamint kutatási eredményeiket is publikálják.
  • A tanév témája: Digital Representation of the European cultural heritage
  • Résztvevők száma: 5 holland + 5 magyar hallgató.
  • A program nyelve angol.
  • A program során 3x1 hetes munkaheteket szervezünk, melyeken a részvétel kötelező! Ezek időpontjai körülbelül így alakulnak:
    • 2015. augusztus vége – Radboud Egyetem, Nijmegen, Hollandia
    • 2015. december vagy 2016. január – külföldön (pontos helyszín később)
    • 2016. április – PPKE BTK, Budapest, Magyarország

Ezek pontos időpontjait később ismertetjük.

Kik pályázhatnak?

Minden hallgatói jogviszonnyal rendelkező mesterszakos és PhD hallgató, aki legalább 1 lezárt félévvel rendelkezik, az utolsó lezárt félév átlaga minimum 3,8 és aktív státuszú. FIGYELEM! A program ideje alatt is (azaz a 2015/16-os tanévben) aktív státuszú hallgatónak kell lenni.

A pályázónak vállalnia kell azt, hogy a részvétel idő- és energia ráfordítással jár.

Milyen dokumentumok szükségesek a pályázathoz?

• kitöltött pályázati adatlap
  • tanszékvezetői vagy szaktanári ajánlás (a dokumentumon szerepelnie kell az oktató aláírásának, különben formai okokból elutasítjuk a pályázatot)
  • középfokú angol nyelvtudást (B2) igazoló nyelvvizsga bizonyítványról vagy azzal egyenértékű okiratról (érettségi, nyelviskola igazolása) készült másolat
  • egy oldal terjedelmű, angol nyelvű motivációs levél.

A kiválasztás szempontjai

A kiválasztás során figyelembe vesszük a pályázó tanulmányi eredményét, nyelvtudását, tudományos, ill. szakmai tevékenységét.

Határidők

• Jelentkezési határidő: 2015. június 18., csütörtök, 16 óra

Kérjük, hogy a kitöltött pályázati adatlapokat, a csatolandó dokumentumokkal együtt, személyesen adják le a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Nemzetközi Osztályán (Sophianum 001/b) vagy postán küldjék el a Nemzetközi Osztály címére (1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1.).

FIGYELEM! A postai úton benyújtott pályázatoknak a határidőig kell beérkezniük a Nemzetközi Osztályra. E-mailen NEM lehet a pályázatot beküldeni.

• A kiválasztott hallgatóknak június 25-én, csütörtökön egy szóbeli elbeszélgetésen kell részt venniük, ahol a jelentkezők angol nyelvtudását is teszteljük a Sophianumban, Budapesten (1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1.).
  • A nyerteseket június 26-ig emailben értesítjük.

A program leírása →

Bővebb információ Illés Erzsébet kari IRUN koordinátortól kérhető személyesen a BTK Nemzetközi Osztályán ügyfélfogadási időben, vagy a következő email címen: illes.erzsebet@btk.ppke.hu

Sikeres pályázást kívánunk!

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01