Nemzetközi tanulmányok képzés Franciaországban!

2022.03.08.

Van egy gyorsan fejlődő egyetem Nyugat-Franciaországban, amellyel együttműködésben a Pázmány BTK kettős diplomát állít ki azoknak, akik elvégzik a kinti nemzetközi kapcsolatok MA képzést. A nemzetközi kapcsolatok BA-s hallgatók előtt nyitva álló lehetőséggel Dr. Sam Mohamad, a BTK Nemzetközi Osztályának munkatársa szakmai látogatás formájában ismerkedett meg az Atlanti-óceánhoz közeli egyetemen. Most a PPKE-ICES duális MA képzésért felelős koordinátoraként mutatja be az Institut Catholique d'Études Supérieures (ICES) campusát és a két féléves angol nyelvű partneregyetemi képzést.

Mit adnak az ICES nemzetközi tanulmányok MA kurzusai?
Elsősorban a nemzetközi kapcsolatok jogi, elméleti hátterének mélyebb megértésének lehetőségét. A hallgatók mélyebb ismereteket szerezhetnek a nemzetközi gazdasági, biztonságpolitikai szervezetek működéséről is, de a képzés az elemzőkészség fejlesztését is nagymértékben támogatja.

Mit nyújt a PPKE-ICES kettős diploma a hallgatóinknak?
A kettős diploma jó lehetőség arra, hogy egyetlen képzés elvégzésével egy magyar és egy francia diplomához is hozzájussunk. Egyben arra is jó a Franciaországban töltendő két szemeszteres képzés, hogy felfedezzünk egy másik kultúrát.

Milyen az ICES campus és a hallgatók?
Az ICES La Roche-sur-Yon városában található Nyugat-Franciaországban, egy szép, modern egy gyorsan fejlődő, bővülő campuson. Az ICES a külföldi diákokra is figyel, munkatársai készségesek. Az ide részképzésre érkezők vagy az ICES kollégiumban vagy pedig külső szálláson laknak, amelynek megtalálásában természetesen segít az egyetem. Minden külföldi hallgató kap egy francia segítő hallgatót, aki a partneregyetemi képzés teljes ideje alatt segít mindenben. La Roche-sur-Yon fél órányira van az óceántól, itt is eltölthetik szabad idejük egy részét a diákok. Az ICES francia nyelvi kurzust is ajánl a külföldiek számára, akik a francia kultúrát jobban is meg szeretnék ismerni.

Jelentkezés: március 31-ig.

A képzést Erasmus+ ösztöndíjjal javasolt igénybe venni.

Érdeklődni: mohamad.sam@btk.ppke.hu