2016.04.08.

A belga abszurd, a francia mozgástér és a német befolyás - Amit a sajtó nem tudhat és a tankönyvek nem írnak az uniós intézményekről - A menekültválság tanulságai intézményközi szempontból és a gyakorlatban

Moreau-Tepliczky Tímea előadása során betekintést nyerhetünk a döntéshozatali eljárások valódi folyamatába, amit a jogszabályok és sajtó nem képez le vagy nem tud nyomon követni:

- a hattéralkuk előkészítését

- az ígéretek és azok megvalósítási lehetosegei közötti ellentéteket

- a pénzügyi alapok mozgástereit

Az előadó a menekültválság kapcsán mutatja be a valódi döntéshozatali mechanizmusokat és azok korlátait.

Moreau-Tepliczky Tímea 2001-ben végzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem legelső EU szakértői képzésén. A PPKE-n kívül a Sorbonne-on, az ELTE francia szakán és a BGF-en folytatott tanulmányokat. 2003 óta dolgozik az Európai Bizottságnál, ahol elsősorban mezőgazdasági, környezetvédelmi és a szociális ügyekkel foglalkozik. Részt vett a 2008-as francia elnökség munkájában, a közös agrárpolitika reformjának kialakításában és 2014 óta az EU menekültpolitikájához kapcsolódó gyakorlati munkában.

Időpont: 2016. április 21. (csütörtök) 16.00 óra

Helyszín: PPKE BTK Sophianum, 1088 Budapest Mikszáth Kálmán tér 1. - I. emelet 112-es terem

Regisztráció a Facebook eseménynél