Gyakornoki helyet hirdet a POLTEXT!

2021.02.01.

"Kinek van a legnagyobb befolyása a médiában megjelenő ügyekre? Miért tesznek fel kérdéseket a parlamenti képviselők? Mi határozza meg a költségvetési kiadások változásainak mértékét? Melyik politikai szereplő tud a legjobban alkalmazkodni a választók közpolitikai elképzeléseihez? Összefügg-e a politikai berendezkedés demokratikussága a közpolitikai napirend változásainak sajátosságaival? Ilyen és ezekhez hasonló kérdésekre keresi a választ a Comparative Agendas Project, melyhez a Társadalomtudományi Kutatóközpont Politikatudományi Intézete pályázatot hirdet szakmai gyakorlatra BA, illetve MA képzésben részt vevő diákok számára. A részletek az alábbi linken érhetőek el: https://cap.tk.hu/hirek/2021/02/2021-februar-1-gyakornoki"

"Meg lehet-e valós időben határozni a percenként akár százas nagyságrendben megjelenő újságcikkek fontosabb tartalmi irányait? El lehet egyszerűen dönteni több tízezer szövegről, hogy tartalmuk milyen hangvételű? Lehetséges gépi látás segítségével az újságok oldalait cikkekre bontani? Felismerhetjük-e automatikusan a magyar joganyagon belüli hivatkozásokat, és ennek segítségével meghatározhatjuk a törvények és rendeletek közötti kapcsolatok jellegét? Ilyen és ezekhez hasonló kérdésekkel foglalkozik a poltextLAB projekt, melyhez a Társadalomtudományi Kutatóközpont Politikatudományi Intézete pályázatot hirdet szakmai gyakorlatra BA, illetve MA képzésben részt vevő diákok számára. A részletek az alábbi linken érhetőek el: https://poltextlab.tk.hu/hirek/2021/02/2021-februar-1-gyakornoki-helyet-hirdet-a-poltext"