Kalandok a Himalájában – Podcastbeszélgetés Kedves Annamária tanárnővel

2023.11.03.

Az Orient Expressz podcastsorozat 194. adásában Kedves Annamária, Tanszékünk óraadó tanárnője mesélt Himalája-beli kalandjairól, a túrázásról és a mászóútvonalak „teaházairól.” Az izgalmas beszélgetés az alábbi linkre kattintva hallgatható meg: https://soundcloud.com/orientexpressz/orient-expressz-194-milyenek-a-himalajai-teahazak-kedves-annamaria

Az adás ismertetője:

Miért okoz függőséget a Himalája? Hogyan lehet valakiből hegymászóiskola nélkül hegymászó? Milyen körülmények várnak az utazókra a mászóútvonalak menti „teaházakban”? A Himalája meghódítása minden komoly túrázónak álma és végső nagy célja lehet. Akiknek sikerül a hegyet legalább részben meghódítani, sokszor arról számolnak be, hogy a hegy beszél hozzájuk, ha egyszer látták, vissza akarnak térni hozzá. Nem volt ez másképp mai adásunk vendégével sem.

Kedves Annamária a Corvinus, majd a Pázmány Péter Katolikus Egyetem matematika, spanyol és angol szakos tanára, jógaoktató, motivációs tréner és túravezető. A fél világot bejárta Mexikótól Japánig és Alaszkától Patagóniáig. 2016-ban legyalogolt 900 kilométert a francia Caminón, jelenleg első könyvét írja, hegymászó magazinokban publikál és 15 éve blogol. Mai adásunkban őt kérdezzük indiai és nepáli kalandjairól, hogy milyen is terepen, testközelből átélni a hegy lábánál és a hegyen élők mindennapjait.

Riporterek: Farkas Diána és Papp Bendegúz

Elhangzott a Civilradio.net-en 2023. október 24-én.