Madridi ösztöndíj pályázat

2013.09.06.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Az amerikai egyetem pályázati kiírása:

SCHOLARSHIP FOR STUDY IN SPAIN AT SAINT LOUIS UNIVERSITY MADRID CAMPUS.

The Adorjan Scholarship Program:

Generously funded by Saint Louis University Trustee Joseph Adorjan, the Adorjan Scholarship Program promotes the exchange of students between Saint Louis University and Pázmány Péter Catholic University. The program also supports faculty and research exchanges between the two institutions.

At the Madrid Campus, the Adorjan scholarship will cover:

• Host Family Housing and Half Board in Madrid for the Spring semester (January - May)
• A Travel Stipend (R/T airfare Budapest-Madrid)
• 50% of Madrid Campus tuition. In addition, the SLU Madrid will cover the remaining 50% of tuition through its own scholarship program.

A tanszék által meghatározott pályázati feltételek:

Pályázatot nyújthat be minden, a karon aktív hallgatói jogviszonnyal és legalább 2 lezárt félévvel rendelkező nemzetközi tanulmányok BA szakos hallgató, aki vállalja, hogy tanulmányait 2014. január 15-én megkezdi Madridban. A szakmai alapon elismerhető kreditek beszámíthatók.

Az elbírálás szempontjai:

-         kiemelkedő tanulmányi átlag

-         az angol nyelv megfelelő szintű ismerete

-         hallgatói közéleti, tudományos tevékenység

-         a spanyol nyelv ismerete nem kötelező, de a spanyol nyelv ismerete előnyt jelent az elbírálás során

A beadáshoz csatolni kell:

- indexmásolatot

- a nyelvtudást igazoló dokumentumokat

- motivációs levelet

- a közéleti tevékenységet igazoló dokumentumokat.

A pályázat leadásának ideje: 2013. október 11. 14 óra.

A pályázat leadásának helye: Nemzetközi tanulmányok tanszéki titkárság.

Döntés a leadási határidő után egy héten belül várható. A döntésről a győztes írásbeli értesítést kap, melynek alapján köteles a madridi egyetemmel felvenni a kapcsolatot az ösztöndíj és a kiutazás részleteinek megtárgyalása céljából.

Dr Paul Vita                                                                Dr. Jany János

Academic Dean                                                          Intézetvezető

SLU Madrid                                                               PPKE BTK

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia