Pályázati felhívás a politológia szakos hallgatók részére

2014.10.28.

Pályázati felhívás

1. A pályázat címe:

„Hallgatói Kiválósági Program”

2. Tárgyidőszak:

Határozott (2014/2015-ös tanév I. félév)

3. Elnyerhető díjak:

Kiválósági oklevél, valamint 50.000 Ft ösztöndíj.

4. A pályázat célja:

A kimagasló tanulmányi, tudományos, és közéleti hallgatói teljesítmény elismerése, és jutalmazása a nemzetközi tanulmányok szakon tanulmányokat folytató hallgatók körében.

5. Pályázók köre:

Pályázó csak a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar politológia szakos BA vagy MA képzésben résztvevő hallgatója lehet, aki legalább két lezárt aktív tanulmányi félévvel rendelkezik.

6. A pályázathoz csatolni kell:

a)     a leckekönyv fénymásolatát

b)    a pályázatban foglaltak valóságát bizonyító egyéb okiratokat

7. Leadási határidő:

A pályázatokat 2014. november 7. 12.00 óráig lehet írásban - az erre szolgáló formanyomtatványon - benyújtani, a Politológia Tanszék titkárságán. A formanyomtatványt minden hallgató megkapta e-mailben a ppke.politologia@gmail.com címre. A nem formanyomtatványon benyújtott pályázat érdemi vizsgálat nélkül kerül elutasításra!

8. Elbírálási határidő:

A pályázatok legkésőbb november 14. napjáig elbírálásra kerülnek. A döntés megtekinthető lesz a Nemzetközi Tanulmányok Tanszék honlapján. A döntés ellen nincs helye jogorvoslatnak.

9. Elbírálási szempontok:

- a megelőző két aktív tanulmányi félév – külföldi ösztöndíj esetén az azt megelőző utolsó két aktív tanulmányi félév – tanulmányi eredménye,

- tanulmányi versenyeken való indulás, elnyert helyezés,

- tudományos eredmények (pl.: cikkek, vagy más szakmai publikációk)

- aktív részvétel a Tanszék működésében (pl.: demonstrátorság)

- nyelvtudás

- egyéb aktív közéleti tevékenység

10. Egyéb tudnivalók:

A Tanszék fenntartja a jogot, hogy megfelelő pályázatok hiányában a pályázatot részben vagy egészben eredménytelennek nyilvánítsa!