PEACH előadás a kínai katolikusokról

2017.09.24.

A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport szeretettel meghívja önt az alábbi eseményre:

Cím: Experiencing the Catholic Church in China

Előadó: Tricia Boelle

Időpont: 2017. szeptember 25. (hétfő) 18:00

Helyszín: PPKE BTK Sophianum (1088 Budapest, Mikszáth tér 1.) 204-es terem

Az előadás nyelve: angol

Tricia Boelle a Stanford Egyetemen végzett Kelet-Ázsia tanulmányok szakon, és azóta számos témában folytatott kutatásokat Kínával kapcsolatban. Ezen kívül több mint egy évtizede a katolikus egyházat szolgálja Ázsiában, és így gyakorlati tapasztalata is igen jelentős. Előadásában személyes élményeiről és a kereszténység kínai hétköznapjairól fog beszámolni, amely elengedhetetlen az egyház és Kína kapcsolatának jobb megértéséhez. A szalagcímeken és újsághíreken túllépve az átlagemberek élményeivel is foglalkoznunk kell ahhoz, hogy megértsük a kereszténység kínai jelenlétét. Kik a kínai katolikusok? Milyen az a társadalom, amely körülveszi őket? Mit kell tudni a kínai kereszténység történetéről? Mi jellemzi napjaink keresztény egyházait Kínában? Milyen kihívásokkal néznek szembe a kínai keresztények? Az előadás ezekre és hasonló kérdésekre keresi a választ, páratlan bepillantást engedve a kínai keresztény közösségek hétköznapjaiba.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

FB esemény: https://www.facebook.com/events/191658138043094/