PEACH: Sport és politika Ázsiában

2017.01.27.

A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoportja sok szeretettel meghív minden kedves érdeklődőt következő PEACH workshopjára, amelyre 2017. január 30-án, hétfőn, 18:00 órakor kerül sor.

Az est témája: Sport és politika Ázsiában

A sport és a politika összefonódása a világ minden táján a közélet érdekes színfoltját képezi: nincs ez másként Ázsiában sem, ahol a nagy tömegeket megmozgató sportrendezvények gyakran a diplomáciai kapcsolatok építésének, a gazdaság fejlesztésének vagy épp a nemzetépítés eszköztárának részét képezik. A workshop három ország és három sportág példáján keresztül vizsgálja a politika és sport viszonyát Ázsiában: előadóink a kínai focipolitika, az indiai krikettdiplomácia és a koreai e-sportok esettanulmányain keresztül vitatják meg a sport és politika aktuális kérdéseit Ázsiában.

Az előadók:

• Csicsmann László (a Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Karának dékánja): Krikett és politika Dél-Ázsiában
  • Krajcsír Lukács (a Szegedi Tudományegyetem Történettudományi Doktori Iskolájának hallgatója): Dél-Korea, ahol a Starcraft, több mint játék
  • Salát Gergely (a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Kínai Tanszékének tanszékvezetője): Varázsolnának valami szépet - foci, pénz, politika Kínában

Helyszín: PPKE BTK Sophianum, 1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1., 206-os terem

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!