PEACH workshop a kínai internetről

2018.01.17.

A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoportja szeretettel meghívja önöket idei első PEACH (Pázmány East Asia Club, Hungary) workshopjára.

Az esemény címe: Korlátlanság korlátok között – A kínai internet világa

Időpont: 2018. január 29. 18:00-19:45

Helyszín: PPKE BTK Sophianum (1088 Budapest, Mikszáth tér 1.) 204-es terem

A kínai internetről nyugaton leginkább a cenzúra és a különböző korlátozások kapcsán hallunk, de ha azt gondoljuk, hogy a kínai internet zárt, szegényes és fejletlen világ, alaposan tévedünk. Valójában Kínában csak internetfelhasználóból nagyjából annyi van, mint az EU és az USA teljes népessége, az ország élen jár az netes kereskedelemben, és olyan internetes óriások nőttek ki az országból, mint az Alibaba vagy a Tencent. Ha egy kínai gépről fellépünk a világhálóra, azt gondolhatnánk, egy másik rendszerben vagyunk, mint „nyugaton": más a fő böngésző, keresőoldal, híroldal, videomegosztó, közösségi platform, online piactér stb., de ettől függetlenül a kínai internet működik és pezseg, a kínaiak százmilliói naponta órákat töltenek online, és a világháló elterjedése óriási hatással van a kínai gazdaságra, társadalomra és politikára is. A PEACH rendezvénysorozat következő eseményén a kínai internet világát járják körül az előadók.

Előadók:

• Simay Attila Endre (egyetemi adjunktus, BCE GTK): A kínai internet három vállalatóriása és a főbb internetes platformok
  • Bánhidi Ferenc (külső munkatárs, PPKE Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport): A kínai internetes gazdaság sikerének titkai – az állam szerepe, vállalati stratégiák, nemzetközi terjeszkedés
  • Viczenti Mátyás (doktorandusz, ELTE BTK): A kínai bérkommentelők stratégiái a véleményformálásban
  • Salát Gergely (egyetemi docens, PPKE BTK): A kínai internetes nyelv mint a társadalom tükre

Moderátor:

• Szakáli Máté (tudományos segédmunkatárs, PPKE Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport)

FB esemény: https://www.facebook.com/events/200271790561739/

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!