Politológia szakest

2013.12.06.

Pócza Kálmán tanszékvezető rövid bevezetőjében bejelentette, hogy a Politológia Tanszék a következő tanévet a Pázmány Mikszáth téri épületében kezdi. A bevezetőt követően bemutatásra került a Politológus Palánták a Közös Előremenetelért tehetséggondozó program, melynek elindítását a Tanszék demonstrátorai kezdeményezték. A program célja egy jelenleginél is versenyképesebb követelményrendszer kialakítása, valamint a hallgatók tanszéki aktivitásának növelése.

A program bemutatása után Pócza Kálmán elmondta, hogy ugyan a tanszék elvárásai várhatóan a versenyhelyzet erősödéséhez vezetnek, de cserébe a tanszék számos lehetőséget bocsát a tanulmányok terén és a tanszéki életben is aktív hallgatók rendelkezésére. Az ajánlatok széles skáláján megtalálhatóak többek között ösztöndíjak, belföldi és külföldi gyakornoki helyek, ajánlások és publikációs felületek.

A rövid fórumot követő állófogadás során lehetőség nyílt személyesen is kérdezni az oktatókat a program felől. Egy ismerkedős játék következett ezután, ahol jobban megismerhettük a gólyákat és megtudhattuk egymásról, mi az, ami motivál bennünket.

A szakest szervezéséért külön köszönet illeti Mészáros Dávid demonstrátort, valamint nagy öröm, hogy tanáraink, Pócza Kálmán, Kántor Zoltán és Nyirkos Tamás is részt vettek az eseményen.

Makk János, demonstrátor

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Sophianum 111-112