Tudomány és hűség: idén is az elsők között

2013.11.12.

A HVG Diploma szerint idén is a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara nyújtja Magyarországon a legnívósabb társadalomtudományi képzést.

A rangsor az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Oktatási Hivatal és az Educatio Nonprofit Kft. adatainak felhasználásával készült, amelyet tíz képzésterületre és több, mint negyven szakra terjesztettek ki. A rangsor összeállításánál a minősített oktatók száma és aránya, a hallgatók tanulmányi- és versenyeredményei, valamint jelentkezés-és pontszámadatai kerültek feldolgozásra.

Ezen adatok szerint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem az intézményi rangsorban a harmadik helyet foglalja el, melynek összetevőjeként a hallgatók kiválósági rangja a kilencedik, míg az oktatóké a harmadik. „A szélesebb profilú Pázmány Péter Katolikus Egyetem a magas szakmai kvalitású oktatói gárda mellett egyre jobban vonzza a 'minőségi' diákokat is. „  – írja a HVG Diploma. Egyetemünk Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara a karok összesített rangsorában szintén kiváló helyen, hetedikként szerepel a 162 kar között. Ahol a hallgatói kiválóság alapján a 28., míg oktatói kiválóság alapján a 8. helyre sorolják az intézményt.

A társadalomtudományi képzés területén az országban a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara számít a legszínvonalasabbnak idén is, a 23 társadalomtudományi kar között. Egyetemünkön a társadalomtudományi képzési területéhez tartozik a nemzetközi tanulmányok, szociológia, kommunikáció- és médiatudomány, politológia, közszolgálati és a társadalmi tanulmányok szak.

Ezen eredményekkel szoros összefüggésben áll, hogy 2013 márciusában az Emberi Erőforrások Minisztériuma „kiemelt felsőoktatási intézmény" minősítést adományozott a Pázmány Péter Katolikus Egyetemnek.

Makaró Bettina
Szirota Anita
Müllner Jasper

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia