Vallás és Politika - Konferenciafelhívás

2016.10.28.

Call for papers (Scroll down for English)

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán működő Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport, a Magyar Tudományos Akadémia Néprajztudományi Intézete és a Magyar Vallástudományi Társaság

Vallás és politika a mai Ázsiában

címmel konferenciát rendez 2016. november 26-án.

A konferencia célja, hogy hozzájáruljon a kelet-, délkelet- és dél-ázsiai térségben évszázadok-évezredek óta változatlan jelentőségű kérdéskör, a vallás és politika összetett viszonyának feltárásához. A konfuciánus értékrend és az autoriter rendszerek kapcsolata, a fegyveres buddhista nacionalizmus, az uralkodók isteni tiszteletének politikai implikációi, a vallási vezetők politikai szerepvállalása, a vallási indíttatású terrorizmus a vallás és politika sajátos viszonyrendszerének és jelentős kölcsönhatásának csupán néhány példája, azonban nyilvánvalóvá teszik azt a tényt, hogy a kérdést a régió és a téma sokszínűségéből fakadóan interdiszciplináris módon szükséges és érdemes vizsgálni. A történettudomány, a vallástudomány, a szociológia és a politikatudomány nézőpontját a geopolitikai és biztonságpolitikai szempontok is fontos adalékokkal egészíthetik ki. A konferenciára olyan előadásokat várunk a különböző tudományágak képviselőitől, amelyek a vallás és politika tágan értelmezett témakörét elemzik, vagy azon belül egy-egy szűkebb részterületet járnak körül korunk Ázsiájában.

A 800–1000 leütésnyi terjedelmű, magyar és angol nyelvű absztraktokat 2016. november 5-éig a szilagyi.zsolt@btk.mta.hu címre várjuk.

A konferencia nyelve: magyar és angol

A konferencia ideje: 2016. november 26. szombat

A konferencia helye: PPKE BTK Sophianum, 1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1.

Előadások hossza: 20 perc

Absztraktok elküldésének határideje: 2016. november 5.

Call for papers

The Modern East Asia Research Group of the Pázmány Péter Catholic University, the Institute of Ethnology at the Hungarian Academy of Sciences and the Hungarian Association for the Academic Study of Religions are inviting abstracts for the conference

Religion and Politics in Contemporary Asia

to be held on the 26th of November, 2016.

The aim of the conference is to address the complex relationship of religion and politics in the regions of East, South-East and South Asia. The region is as heterogeneous as the topic itself and for this reason the conference seeks to adopt an interdisciplinary approach: abstracts from the academic fields of history, religious studies, sociology and political science are welcome, as well as contributions discussing the aspects of geopolitics, security or economic implications. The abstracts should address the broad framework of religion and politics in modern Asia or should focus on a narrower issue related to the topic.

Abstracts of 800-1000 characters in length should be submitted by the 5th of November to Zsolt Szilágyi (szilagyi.zsolt@btk.mta.hu)

Language of the conference: Hungarian and English

Time of the conference: 26th of November 2016. (Saturday)

Venue of the conference: PPKE BTK Sophianum, 1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 1.

Timeslots: 20 minutes

Deadline for the submission of abstracts: 5th of November 2016.