Bővült Tanszékünk olaszországi kapcsolatrendszere

2021.10.22.

Új együttműködési megállapodást kötött a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar az Olasz Tanszékének kezdeményezésére. A Premio Cherasco Storia eseményt megelőzően a diákoknak el kell olvasniuk a nyertes történelmi monográfiát, fel kell készülniük a tárgykörből és találkozhatnak a szerzővel, akiknek kérdéseket is tehetnek fel. Az elmúlt években hallgatóink a Harvard Egyetem, a Torinói Egyetem, a Belfasti Háború Kutatóközpont professzoraival találkozhattak, és a tanulmányutat rendszerint egy-egy rövid városnézéssel egészítik ki Milánóban és Torinóban. Sergio Barbero, a városi önkormányzat kulturális tanácsosa 12-15 diák meghívását jelezte az idei októberi eseményre.
A Gorizia városban működő Centro Culturale Studium di Gorizia nemrég együttműködési megállapodást írt alá Egyetemünkkel. Az I. világháborút követően az új határ által kettévágott olasz Gorizia és szlovén Nova Gorica városok együttesen nyerték el Európa Kulturális Fővárosa címet 2025. évre. Erre az alkalomra a Centro Studium Kulturális Egyesület (amellyel Egyetemünk olasz tanszéke az elmúlt években vándorkiállítások tervezésében, szervezésében működött együtt) az olvasás népszerűsítését célzó nemzetközi ifjúsági találkozót készít elő. A „Librilliamo" elnevezésű projekt keretében fiatalok bevonásával felolvasások lesznek köztereken, oktatási intézményekben, kórházakban, mely eseménysorozatot az egyesület nemzetközi szintre kívánja emelni. A fiatalok felkészítésében a Mestre-i Szalézi Egyetem vesz részt.

28.
2024. febr.
STaPs 21
Sophianum