Német nemzetiségi nap Csolnokon

2021.10.28.

Szakunkon hagyomány, hogy minden évben ellátogatunk Csolnokra, Nemzetiségi napra. Ez egy komplex program, amikor bepillantást nyerünk az oktatásba, a falutörténetbe, néprajzba, tárgyi kultúrába. 2021. 10. 15-én is résztvettünk a Nemzetiségi napon.
"Nagyon jól éreztük magunkat! Az elsős osztályban látott óra szuper összekötés volt ovi és iskola között, így az óvónők és tanítók is tanulhattak belőle. Az iskolai tanító nénik nagyon kedvesek voltak hozzánk, és az igazgató úr rengeteg érdekes dolgot osztott meg velünk. A csolnoki nemzetiségi tanösvényből is sok mindent tanultunk, és néhány dolog meg is lepett minket (pl. az, hogy mennyire sokféle szakmát űztek a faluban). A tájház csodaszépen be volt rendezve, és Juhász Márta tanárnő mindenről tudott mondani valami érdekeset és újat. Nagyon hangulatos tanulmányi nap volt, szívesen megismételném."

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport