Néprajz és országismeret a némettanulás fókuszában

2023.02.17.

Az egyhetes kurzus alatt kibővíthették eddig megszerzett néprajzi ismereteiket a magyarországi németek népviseletének, lakóházának, étkezési szokásainak, népi gyógymódjának, régi mesterségeinek területén. A "sváb" nyelvjárást mondókákon, meséken keresztül kóstolgathatták, gyakorolhatták a hallgatók. Virtuális sétával bejárták a német nemzetiségi tanösvényeket is. Ausztria és Svájc történetét, jelenét, jellemzőit, érdekességeit különböző játék alapú platformokon ismerhették meg, dolgozhatták fel, így módszertani példákat is kaptak a hagyományos tartalmak digitális feldolgozására.

A kurzus a NEMZ-N-19-0095 nemzetiségi óvodapedagógus képzés fejlesztési támogatás segítségével valósult meg.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport