Nyitott Egyetem - Kína, a régi-új szuperhatalom

2017.04.04.

Három évtizedes félelmetes iramú gazdasági fejlődésének köszönhetően Kína mára a világ egyik legerősebb nagyhatalmává vált, befolyásával a világ minden sarkában számolni kell. Minek köszönhető a távol-keleti óriás felemelkedése? Meddig tart a kínai csoda? Mik Peking céljai, s milyen eszközöket alkalmaz ezek eléréséhez? Felborítja-e az eddigi világrendet Kína? Milyen hatásokkal jár Kína megerősödése a Távol-Keleten és a világban, milyen konfliktusokhoz vezethet a "kínai álom" valóra válása? Mit hozhat Kína számára Donald Trump elnöksége, lesz-e nyílt konfliktus a két szuperhatalom között?
A Iohanneumban tartott izgalmas előadásában ezekre a kérdésekre kereste a választ Dr. Salát Gergely, egyetemünk oktatója

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.