Pázmány Pedagógus Klub Esztergom

2016.10.28.

Kortárs gyerekirodalom a pedagógus munkában, avagy mit olvassunk és miért

Rövid ismertető a programról:

Pásztor Csörgei Andrea a Cerkabella Kiadó szerkesztője, a Mikkamakka Magazin (az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet alsó tagozatosoknak szóló lapja) főszerkesztője, valamint az OFI képzésfejlesztője. Kortárs gyerekirodalom a pedagógus munkában, avagy mit olvassunk és miért a gyerekekkel, gyerekeknek? címmel tart előadást arról, hogy miért érdemes kortárs gyerekirodalommal színesíteni az óvodai, iskolai foglalkozásokat, és mely kiadványokat tart fontosnak, különös hangsúllyal a Papírszínházra mint különleges pedagógiai eszköz megismertetésére és használatának bemutatására. Szól azokról a szerzőkről, illusztrátorokról és kiadókról, akik/amelyek munkáját érdemes figyelemmel kísérni, hogy igényes, minőségi kiadványokkal dolgozhassanak a  pedagógusok. Néhány fontosabb kötetet magával is hoz  bemutatás céljából.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport