Dr. Lönhárt Tamás vendégelőadása szakunkon

2011.04.06.

Március 23-án vendégelőadóként fogadhattuk Dr. Lönhárt Tamást a Kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem tanárát, akit Kántor Zoltán tanár úr mutatott be.

Lönhárt tanár úr elmondta, hogy jól ismeri intézményünket, hiszen CEEPUS-ösztöndíjasként tartott már előadásokat a történelem és szlavisztika szakokon oktató kollégáinak kurzusai keretében. Március 23-án pedig mint tanár és CEEPUS-koordinátor volt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem vendége.

A hallgatóság

A Magyar Népi Szövetség a kommunista rendszer kiépítésének időszakában (1944-1948) címmel tartotta meg előadását. Az előzmények rövid, de informatív tárgyalása után gondolatmenetére fűzve ismertette az időszak eseményeit.
Az előadás végén egy elgondolkodtató nyitott kérdéssel búcsúztunk egymástól: Egy politikai párt el tudja-e látni a kisebbség képviseletét vagy alkalmasabb-e erre egy szövetség?

Lönhárt tanár úr magyaráz

A tanár úr reményei szerint az előadást a nem túl távoli jövőben tudja majd folytatni, mert a szűkös időkeret miatt csak belekóstolni tudtunk a témába.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport