Hallgatóink A XX. és a XXI. század nagy konfliktusai és megoldási kísérletei c. konferencián

2011.04.29.

2011. április 28-án a Nemzetközi Tanulmányok Tanszék által rendezett konferencián két hallgatónk is részt vett előadóként.

2011. április 28-án rendezték A XX. és a XXI. század nagy konfliktusai és megoldási kísérletei címú kétnapos konferencia Nemzetközi Tanulmányok Tanszék által szervezett szekcióit. Ezeken két politológia szakos hallgató is prezentált.

Ruzsbaczky Zoltán a Hatalmi átrendeződések a globális világban című szekcióban adta elő "Dél-Korea: Összeegyeztethető-e a demokrácia a kelet-ázsiai kultúrkörrel?" című előadását, melyet a közönség érdeklődéssel hallgatott, s előadását követően kérdésekkel is bombázták. Zoltán azzal emelkedett társai fölé, hogy jegyzetek nélkül, improvizálva adta elő mondandóját. Az előadás apropója Zoltán szakdolgozata volt, melynek ez a résztéma az egyik fejezetét adta. Konzulense az ELTE Koreai Tanszékének tanszékvezető-helyettese, Dr. Csoma Mózes volt.

Földi Bence a Konfliktusok az iszlám világban című szekcióban tartotta meg előadását "Kasmír – Konfliktusok egykoron és ma, lehetséges megoldások" címmel. Bence volt az egyetlen, aki nem hagyományos PowerPoint-os prezentációval készült, így ebből a szempontból társai felé emelkedett, melyet a hallgatóság közül többen is kiemeltek. Emellett ő volt az egyetlen másodéves induló is. Konzulense a Nemzetközi Tanulmányok Tanszék oktatója, az MTA Szociológia Intézet munkatársa, Dr. Gáthy Vera volt.

Jany János, a Nemzetközi Tanulmányok Tanszék vezetője az eredményhirdetés előtti rövid záróbeszédében külön kiemelte tanszékünk hallgatóit, akiket -mint mondta- tisztelet és megbecsülés illet azért, amiért bátorságukról tanúságot téve jelentkeztek előadónak a nemzetközis konferencián.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport