Meghívó Lánczi András előadására

Politikai kulcsfogalmak
című előadássorozat keretében

Lánczi András

"A politikai tudás straussi értelmezése"

című előadására

A „Politikai kulcsfogalmak" című előadássorozat olyan politikai kulcsfogalmakat kíván körüljárni egy-egy előadás erejéig, amelyek a mai magyar és európai politikát, politikai gondolkodást és politikai kultúrát is meghatározzák. Mivel a politikai fogalmak elsődleges (és nehezen megváltoztatható) tulajdonsága a homályosság, éppen ezért az előadásoknak sem feltétlenül örök érvényű definíciók és rögzített szemantikai tartományok felmutatása lenne a célja, hanem a jelenkor magyarországi és európai kontextusából kiindulva a korszellem megragadása akár deskriptív, akár normatív szemszögből nézve.

Meghívott előadónk, Lánczi András, a Corvinus Egyetem Politikatudományi Intézetnek igazgatója, egyetemi tanár, a Századvég Alapítvány elnöke.

Rendezvény időpontja: 2013. február 26. 15.00 óra
helyszín: PPKE BTK Piliscsaba, Ambrosianum épület 303 terem