Megjelent Bódy Zsombor, tanszékünk oktatójának könyve az Argumentum kiadónál "Az ipari munka társadalma. Szociális kihívások, liberális és korporatív válaszok Magyarországon a 19. század végétől a második világháborúig" címmel.
A kötet a gyáripar kifejlődésével a társadalom integrációjának mechanizmusaiban bekövetkezett átalakulást elemzi. Nyomon követi a munkaadók és munkavállalók szervezeteinek kifejlődését és az egymással, illetve a kormányzattal való kapcsolataik történetét.
Elemzi azokat az új szakterületeket, szociális technikákat - társadalombiztosítás, munkajog, munkaerőpiaci igazgatás, kollektív szerződések, stb. -, amelyek az ipari szociális feszültségek kezelésére különböző szakértői körökben, az érdekeltek szervezeti között, illetve az államapparátusban kialakultak.
A magyar folyamatokat nemzetközi beágyazottságukban elemzi a kötet. Magyarország a két világháború között a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) tagja volt, s a különféle érdekeltek küzdelmei egymással, illetve a kormánnyal részben ennek fórumain, nemzetközi keretbe illeszkedve is zajlottak. Az ipari szociális kérdésekkel kapcsolatos szakértői kompetenciák szintén nemzetközi hálózatokban formálódtak.
Az iparhoz kapcsolódó konfliktusok kezelését szolgáló új jogintézményeket, szociálpolitikai programokat, az iparhoz kötődő érdekszervezetek kölcsönös viszonyait a kötet egészükben mint a társadalom integrációját a gyáripari viszonyok között is biztosító intézményrendszert értékeli.