Aktuális publikáció

2016.10.20.

A vallási változásokat történeti és aktuális adatok elemzésével vizsgáló, esettanulmányokra és összehasonlító elemzésekre alapozó, új elméleti összefüggéseket is megfogalmazó mű első kiadása 2015-ben jelent meg a Campus Verlag-nál. A kötet főbb eredményeinek német nyelvű összefoglalása itt található.

A kötet a közelmúltban elnyerte a Fritz Thyssen Alapítvány, a VG Wort, a Német Könyvkereskedők Egyesülete és a Német Külügyminisztérium által közösen alapított „Geisteswissenschaften international" díjat, melynek célja németországi bölcsészet- és társadalomtudományi művek széleskörű terjesztésének elősegítése. A jelentős összegű támogatás a kötet angol nyelvre történő fordításának költségeire fordítható. A kötet angol nyelvű kiadása előreláthatólag 2017-ben fog megjelenni az Oxford University Press gondozásában.

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Sophianum 111-112