Kutatótábor az EFOTT-on

2018.12.06.

Az elvégzett kutatási tevékenység három részre tagolható: a fesztivált megelőző tavaszi szemeszterben elkészül a választott kutatási témák szakirodalmának feldolgozása, és elkészülnek az adtafelvételhez, terepmunkához szükséges mérőeszközök. Nyáron az EFOTT fesztivál alatt folyik a terepmunka és végül az őszi szemeszterben pedig feldolgozzuk a kutatás eredményeit, szintetizáljuk a tavaszi előkészítő szemeszter során feldolgozott szakirodalmi háttérrel. Az egyetemünk jóvoltából a terepmunka során a válaszadók részvételét honorálni tudjuk jelképes ajándékkal, amely mindenképpen növeli a válaszadási hajlandóságot.

Ha az EFOTT-ot választod nyári gyakorlatnak, amellett hogy emlékezetes egy hétben lesz részed, szakmailag is nagyon releváns tapasztalatokra teszel szert. Egy EFOTT-on zajló kutatás remek alakalom lehet mind kvantitatív, mind pedig kvalitatív ismeretek szerzésére. Lévén hogy az ott végzet munka valós, éles kutatói környezetben zajlik, borítékolható, hogy valóban, a jövőben hasznodra váló felismerésekre jutsz, mind a szociológia módszertani részét, mind pedig magadat illetően. Egy fesztiváli terep, jellegéből adódóan mindenkép tartogat meglepetéseket, melyek csak a kutatás közben derülnek ki, bármennyire is készülünk rá. Így megtapasztalod milyen, előre nem látott problémákat, helyben rögtönzött eshetőségekkel megoldani. Emellett egy ilyen környezetben több ponton is rákényszerülsz, hogy kilépj saját komfortzónádból, ami a legtöbb esetben előre visz. Először is a mindennapi rutinod és kényelmed a tábori körülményekből adódóan, nem a megszokott formában valósul meg. Másrészt rövid időn belül nagyon sok új és ismeretlen emberrel kell kapcsolatba kerülnöd, ami nem minden esetben egyszerű.

Ezenkívül folyamatában lesz lehetőséget látni, ahogy napról napra zajlik egy kutatás és küszöbölődnek ki (vagy nemJ ) adott problémák. Minden este terepnaplódat írva (!), beépülnek és leülepednek az napi tapasztalataid. Így másnap mindig egy fokkal precízebben és, profibban vághatsz neki a munkának. Ez a folyamat rendkívül hasznos és tanulságos.
A napi meetingeken, folyamatosan reflektáltok egymás és saját munkátokra, így közös fejlődés mehet végbe.

A fent említett dolgok mellett nem utolsó sorban, egy hét táborozás egy zenei fesztiválon remek alakalom társaiddal való kapcsolatépítésre, és szorosabb viszony kiépítésére évfolyamtársaiddal. Már csak abból fakadóan is, hogy egymásra vagytok utalva, így minél nagyobb az együttműködés, annál eredményesebb kutatás születik. Célja pedig mindenekelőtt ez ennek a gyakorlatnak. Hogy szakmai fejlődés és eredményes munka szülessen.

Természetesen a sok és eredményes munka mellett, juthat idő egy csipetnyi kultúrált szórakozásra is. Esténként szinte a hazai zeneipar teljes jelentős repertoárja felvonul. A legnevesebb magyar, és néhány esetben külföldi előadó művész teszi tiszteletét rengeteg stílusból.

Összességében tehát hasznos és termékeny gyakorlatban lehet részed számos szempontból, ha ezt a nyári tábort választod. És emellé egy kis szórakozás és sok pozitív nyári élmény párosul.

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Sophianum 111-112