A 20 éveseké a világ

2012.11.19.
Egy igazán remek hangulatú találkozóval ünnepelték a 20 éves évfordulót a legelső évfolyamok bölcsész öregdiákjai Budapesten.

2012. november 16-án este egy fővárosi szórakozóhelyen gyűlt össze több tucat pázmányos, hogy közösen emlékezzenek egyetemi éveikre, felújítsák a régi barátságokat és hogy nagyokat beszélgessenek. A rendezvény kiválóan sikerült, a folyamatos nevetéstől szinte alig lehetett érteni egymás szavát, a hangulat valóban felfokozott volt. Schandl Veronika sütőből még melegen érkező csokitortájának gyors kivégzése volt az est egyik fénypontja, amelynek 20 égő gyertyája felett a

Pázmányos Alapító Atyák és Anyák csoport létrehozója, Földvári-Oláh Csaba próbált tartani egy szép és megható beszédet, de ezt a vidám gyülekezet lehetelenné tette, folyamatos közbekiabálásaival.

A rendezvényen részt vevők átvehették Pázmány Kártyájukat, valamint a Pázmány egyetemi alumni évkönyvét is az ÉTAI munkatársainak köszönhetően. Az est hangulatát emelte Kicsi Dope szép gitárjátéka is, amely bár teljes diszharmóniába került a jókedvű öregdiákok harsány nevetésével, de színvonalas muzsika volt.

Ez a csoport már a harmadik sikeres találkozóját tartotta és célja a rendszeresség. Vélhetően ebben a késő őszi, kora téli időpontban lesz jövőre is a következő találkozó. Akik most lemaradtak róla, azok jövőre ebben az időpontban figyeljék különösen a Pázmány Alumni honlapját, vagy a csoport facebook oldalát.

Középkori Esték/Latinitas Hungarica
Danubianum 317