A BTK dékánja fogadta az újonnan megalakult Alumni Tanács tagjait

2023.03.02.

2023. március 1-jén megtartotta első, hivatalos találkozóját a PPKE BTK-n újonnan létrehozott Alumni Tanács. A grémium kilenc magyar és egy külföldi tagból áll, ez utóbbi a Pázmányon végzett külföldi hallgatóink képviseletében.

A tanács létrehozásával célunk az, hogy a bölcsész öregdiákok egyre népesebb táborát ne veszítsük szem elől. A találkozón mindenki egyetértett abban, hogy a végzett évfolyamok összetartása kulcsfontosságú

A tanács tagjait Birher Nándor, a BTK dékánja köszöntötte a Sophianum épületében található hivatalában, és megköszönte nekik, hogy rendkívül gyorsan, első megkeresésére igent mondtak a közös munkára. Mint mondta, a BTK újult erővel szeretné szorosabbra fűzni a kapcsolatot a végzett hallgatókkal.

A meghívottak egytértettek abban, hogy a végzett hallgatók meglehetősen széttartó igényeire szabva kell szolgáltatást, programokat tervezni, így a feladat nem egyszerű. Az első generáció diplomázása (1997) után közel három évtizednyi évfolyam eltérő igényeit kell ehhez figyelembe venni.

Birher Nándor szóba hozta a közelgő pápalátogatást is, melynek kapcsán a tanácstagok megvizsgálták, hogy az alumni-közösség milyen formában tudna megjelenni a látogatáson.

A PPKE BTK Alumni Tanácsának tagjai:
Al Halabi, Suleman (végzés éve: 2018)
Bácsatyai Dániel (2012)
Fodor Richárd (2019)
Jancsó András (2019)
Koltay Anna (2013)
Kucsera Tamás Gergely (2002)
Schanda Tamás (2009)
Schandl Veronika (1999)
Operatív tagok:
Dallman Kristóf (2019), Kuthi Áron (2001)
Az öregdiák-kapcsolatokért felelős dékánhelyettes: Major Balázs, a Régészettudományi Intézet vezetője.