A Pázmány BTK a legnépszerűbb bölcsészkar!

2022.04.20.

A PPKE BTK a legnépszerűbb a hazai bölcsészkarok közül a jelentkezők összlétszámát tekintve, derül ki a felvi.hu adataiból.

A Pázmány BTK itt egyúttal a harmadik legnépszerűbb kar a magyar felsőoktatási intézmények különböző karai sorában. Az idei felvételi eljárásban összesen 6125-en nevezték meg karunkat felsőoktatási felvételi dokumentumaikban. A Pázmány BTK-t itt csak a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kar (7007) és a Budapesti Corvinus Egyetem (6479) előzi meg.

A 2022-es első helyes jelentkezéseket illetően karunk országos viszonylatban a szintén előkelő hetedik helyen áll. Ez azt jelenti, hogy jelentkezési dokumentumában 1921 felvételiző jelölte meg a Pázmány BTK-t első helyen, vagyis ők a jelentkezésben megadható több intézmény közül leginkább minket választanának. A bölcsészkarok közül ebben az összevetésben csak az ELTE előzte meg a Pázmányt.

A hazai egyetemi rangsorban a négy (illetve a fakultási jogú Kánonjogi Posztgraduális Intézettel öt) karral rendelkező Pázmány Péter Katolikus Egyetem a jelentkezők összlétszámát tekintve a hetedik helyet foglalja el 8813 jelentkezővel a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (11430) mögött.

Az adatok szerint képzési palettánk újítása, a pszichológia levelező alapképzés idei indítása nagy sikernek bizonyult a felvételizők körében.

Forrás: felvi.hu