A sanghaji SISU delegációja a Pázmányon

2023.11.07.

2023. október 31-én a PPKE BTK-ra látogatott a neves Sanghaji Nemzetközi Tanulmányok Egyetemének (Shanghai International Studies University, SISU) küldöttsége, amelyet Yi Yonggang rektorhelyettes vezetett. A vendégeket a Pázmány részéről Birher Nándor dékán, Nemesi Attila dékánhelyettes, Salát Gergely, a Kínai Tanszék vezetője, illetve a kari és egyetemi nemzetközi osztályok vezetői fogadták. A megbeszélésen a hallgató- és oktatócsere lehetőségeiről és egyéb közös projektekről volt szó, a felek megállapodtak egy együttműködési megállapodás előkészítésében.

A SISU Kína egyik elit egyeteme, elsősorban az idegen nyelvek és kultúrák, illetve a nemzetközi tanulmányok területére specializálódik, profilja jól illeszkedik a PPKE BTK-éhoz.