A tehetség kötelez

2019.11.21.

A Sophianumban megtartott eseményen Ft. Dr. Fodor György dékán úr hangsúlyozta, hogy kitüntetettjeinkre a jövőben is számít, mert a tehetség kötelez.

Az okleveleket Ft. Dr. Fodor György dékán úr és Dr. Nemesi Attila László tanulmányi dékánhelyettes úr adta át.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra a PPKE BTK azon állami ösztöndíjas/államilag támogatott illetve önköltséges/költségtérítéses, teljes idejű alapképzésben, mesterképzésben illetve egységes, osztatlan képzésben részt vevő hallgatói pályázhatnak, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditet megszereztek. A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat – az egyetem által javasolt rangsor alapján – az oktatásért felelős miniszter személyre szólóan adományozza.

• Fábián Eszter Margit
  • Háger Dzsenifer Roxána
  • Hevér Kinga Szilvia
  • Kovács Katalin Mária
  • Mátyás Eszter
  • Ollári Lili Ráhel
  • Tóth Enikő
  • Tóth Noémi

Ösztöndíjban részesültek:

• Dallman Kristóf
  • Józsa Kitti
  • Kéry Anna Lilla
  • Kopitkó Szilvia Csilla
  • Pálfalvi Noémi
  • Sütöri Sára

Kiemelkedő művészeti tevékenység

Az ösztöndíjat azon alap-, mester- vagy osztatlan képzésében részt vevő hallgatók részére alapította a Kar, akik tanulmányaik mellett kimagasló művészeti tevékenységet folytatnak.

Bödecs László – esztétika mesterképzési szakos hallgató
Komoly szakmai múlttal, két önálló kötettel és számos kisebb publikációval és recenzióval rendelkező költő. A versei egy viszonylag díszítetlen, "őszinte" nyelven szólalnak meg, eleven/élő metaforákkal, erős érzelmekkel, párbeszédben a hagyománnyal.

Regős Mátyás – osztatlan tanári szakos hallgató
Tehetséges író, költő. A nemrégiben megjelent Patyik Fedon élete c. novella- és versciklus egy "vers nélküli költő" életrajzi fikciója, amelyben a novellák is a prózaköltemények műfajával rokoníthatók.

Vörös Anna – pszichológia mesterképzési szakos hallgató
Második alkalommal kiemelt művészeti ösztöndíjas író. A novellái olyan fiktív történetek, amelyek személyes jelenlét/tanúság alapján íródhattak. Az önkéntes menekülttábori szolgálat során szerzett tapasztalatok elevenné, igazzá és széppé teszik a történeteit.

Kiemelkedő sportolói tevékenység

Az ösztöndíjat azon alap, mester vagy osztatlan képzésében részt vevő hallgatók részére alapította a Kar, akik tanulmányaik mellett kimagasló sportolói tevékenységet folytatnak.

Tremmel Barbara – pszichológia alapképzési szakos hallgató
Többszörös serdülő, ifjúsági, junior országos bajnok gerelyhajító. Második éve támogatott kiváló sportolói ösztöndíjas.

Az átadón készült fényképek megtekinthetők itt. →

A Társadalomtudományi Doktori Iskola workshopja