Átadtuk a szociális vezetőképzési okleveleket

2022.12.20.
A katolikus egyház fenntartásában működő szociális intézmények szakembereit képezzük

A 2022. évi őszi szemeszterben 158 szociális intézményi szakember végezte el a Pázmány BTK Szociális Vezetőképzési Tanszéke és a Katolikus Szeretetszolgálat által szervezett szociális vezetőképzést. A képzés sikeres elvégzéséről szóló tanúsítványokat ünnepélyes tanúsítványátadó keretében 2022. december 19-én Dr. Birher Nándor Máté, a Pázmány BTK dékánja és Dr. Vajda Norbert, a Katolikus Szeretetszolgálat főigazgatója adta át. Az alapozó alapképzést 26 fő, az alapozó mesterképzést 19 fő, a megújító alapképzést 42 fő és a megújító mesterképzést 71 fő végezte el.


Köszöntő beszédében Dr. Vajda Norbert kiemelte: fontos, hogy az egyházon belül az intézmények együttműködjenek, és a felmerülő kihívásokra együtt adjanak megfelelő válaszokat. Zagyva Richárd, a Katolikus Karitász országos igazgatóhelyettese azt hangsúlyozta, hogy vezetőnek lenni nem végzettséget jelent, hanem folyamatos fejlődést. „A váratlan szituációkban jó, ha a vezető is jelen van mindig, hiszen őrá támaszkodhatnak a munkatársai, ő mutat irányt.” 

Németh Zoltán, a soproni Szent Benedek Idősek Otthonának vezetőápolója, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem óraadó tanára beszédében rámutatott Szent Benedek regulájának aktualitására. „Övezzük fel derekunkat hittel és a jócselekedetekre való hajlandósággal” – idézte a Regulából, majd hozzátette: a tudás átadásán túl az újra felfedezett szakmai és emberi kapcsolatok, a hatékony együttműködés és a friss szemléletmód is célja volt a képzésnek.

Balog Józsefné, a XXIII. János Otthon intézményvezetője a kurzus egyik résztvevőjeként mondta el tapasztalatait, beszámolt az oktatás során szerzett tudásról, a gyakorlati feladatokról. 

Dr. Birher Nándor Máté, a Pázmány BTK dékánja záróbeszédében leszögezte: az átadási ünnepség új mérföldkövet is jelent, hiszen az egyház egyre több szociális feladat ellátásával van megbízva, amelyhez elengedhetetlen a vezetők képzése is. „Szeretetből szolgálni nem hiánygazdálkodást jelent, hanem annak a képessége is, hogy az egyházi értékeket hasznosítva minél többet tegyünk” – mondta.  Ezt a célt szolgálja a Katolikus Szeretetszolgálattal, valamint a Karitásszal kötött együttműködés is.

 

A szociális vezetőképzés elvégzését a 25/2017. (X.18.) EMMI rendelet szabályozza. A mesterképzés elvégzésére az intézményvezetők, az alapképzés elvégzésére a vonatkozó rendelet szerint a vezető beosztásban lévő munkavállalók kötelezettek, akik továbbképzési kötelezettségüknek ezzel tudnak eleget tenni.  Az alapozó alapképzés 90 óra, az alapozó mesterképzés 120 óra, az alapozó megújító képzés 15 óra, míg a megújító mesterképzés 25 óra időtartamú.

 

A képzés a két intézmény között 2022 októberében kötött együttműködési megállapodásában foglaltak alapján valósult meg, miszerint a Katolikus Szeretetszolgálat a helyszínt, a Pázmány BTK az oktatókat biztosítja a képzés számára. Az együttműködés célja a Magyar Katolikus Egyház intézményrendszerében dolgozó vezetők folyamatos képzése, a vezetői tevékenységhez szükséges alkalmasság és kompetenciák gyakorlatorientált fejlesztése.

Események

05.
2025. ápr.
BTK
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam
Esztergom, Iohanneum 213
24.
2025. ápr.
BTK
WorldCom Youth Meeting Budapest 2025
Danubianum
25.
2025. ápr.
BTK
Kafka100
Sophianum 111–112
25.
2025. ápr.
BTK
Kert és lelkiség a régi Magyarországon – XVIII. Lelkiségtörténeti Konferencia
Sophianum 108
29.
2025. ápr.
BTK
Üzleti etika Magyarországon – Ahogy a kamarák, a vállalkozók és az egyetemi szféra látja
Sophianum, Jelenits István terem
29.
2025. ápr.
BTK
TDK szeminárium 2 – 2025. április-május
Danubianum
További események
szechenyi-img-alt