Az erbíli Szalahaddin Egyetem delegációját fogadta Egyetemünk

2022.02.14.

Iraki Kurdisztán régióból fogadott egyetemi delegációt február 10-én a PPKE. Rev. Mons. Dr. Kuminetz Géza, Egyetemünk rektora az erbíli Szalahaddin Egyetem vezetőivel a két intézmény közötti együttműködésről és annak bővítési lehetőségeiről tárgyalt.

Prof. Jawhar Fattah Saeed, az erbíli Szalahaddin Egyetem korábbi rektora, jelenleg rektorhelyettese a látogatás során ismertette a kurdisztáni régió legnagyobb felsőoktatási intézményének működését. A ma már 17 karral rendelkező egyetemet 1968-ban alapították, és 25 ezer diák oktatása folyik falai között.

Egyetemeink között 2013-ban köttetett együttműködési megállapodás és a PPKE Régészettudományi Intézete a Szalahaddin Egyetem Régészeti Tanszékével közösen közel egy évtizede folytat közös feltárásokat Iraki Kurdisztánban. Az intézményeink közt fennálló Erasmus+ program keretében megvalósult látogatás a közös oktatási és kutatási programok kibővítésének lehetőségeit volt hivatva megtárgyalni mind a BTK, mind pedig az ITK által kínált angol nyelvű képzések terén.