Egyetemünk oktatói állami kitüntetésben részesültek

2024.03.19.

A 2024. március 15-i nemzeti ünnep különleges jelentőséggel bírt intézményünk számára, ugyanis három kiváló (egykori és jelenlegi) oktatónkat is állami kitüntetésben részesítették.

Dr. Madas Edit, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet-és Társadalomtudományi Karának egykori oktatója, irodalom- és művelődéstörténész, valamint medievista, Széchenyi-díjban részesült. A Magyar Tudományos Akadémia rendes tagjaként és nyugalmazott egyetemi tanárként kiemelkedő eredményeket ért el a kódexek történeti vizsgálata és katalogizálása terén. Kutatásai és írásai a korai magyar írásbeliség és a latinitás történetében is új perspektívákat nyitottak meg előttünk. Ezen túl – a szentek és a szentség hírében elhunytak élete mellett – a prédikációirodalom területén is kiemelkedő kutatásokkal járult hozzá a magyar tudományos élethez.
Dr. Soós Viktor Attila – a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Történettudományi Intézetének oktatója – a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést vehetett át. E rangos állami elismerést a 20. századi magyar történelem és egyháztörténet területén folytatott kiemelkedő kutatói-oktatói munkásságáért kapta. Azonban nem csupán tudományos munkásságával, hanem mint a Nemzeti Emlékezet Bizottsága szervezet tagjaként is hozzájárult a nemzet történetének megőrzéséhez és ápolásához.

Szikora József, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Kommunikáció- és Médiatudományi Intézetének megbízással foglalkoztatott oktatója, a Magyar Katolikus Rádió főszerkesztője kiemelkedő újságírói tevékenysége elismeréseként Táncsics Mihály-díjban részesült.

Egyetemünk büszke arra, hogy ilyen kiváló szakemberek tanítottak és tanítanak nálunk, akik munkásságukkal nemcsak Intézményünk hírnevét öregbítik, hanem hozzájárulnak a hazai tudományos élet és a magyar kultúra gazdagításához is.

Gratulálunk a kitüntetett oktatóinknak, és köszönjük munkájukat, amely példaként áll minden jelenlegi és jövőbeli hallgatónk előtt!

2024. máj.
Mit kell tudni a TDK előtt és után?
Danubianum 317
PPKE BTK HÖK x Piknik x Szemeszterzáró
Margitsziget, Doboz
XV. Magyar Ókortudományi Konferencia