Esztergomi élménynap az MCC Learning from Asia projekt keretében résztvevő doktoranduszok számára

2023.10.30.

Az ország legnagyobb tehetséggondozó intézményében működő MCC Tanuláskutató Intézet hazánkban, neveléstudományi doktori tanulmányokat folyató ázsiai származású hallgatók számára hozta létre a Learning from Asia projektet, melynek október 4-én, Esztergomban tartották az élménynapját.

A nap első felében, Fodor Richárd, a Vitéz János Tanárképző központ tanársegédjének és az MCC Tanuláskutató Intézet kutatójának a vezetésével a csoport a Dobó Katalin Gimnázium angol óráira látogatott, ahol a PhD hallgatók betekintést nyerhettek a magyar köznevelés működésébe.

Egy rövid ebédszünetet követően csatlakozott a csoporthoz Dr. Major Balázs külügyi és társadalmi kapcsolatokért felelős dékánhelyettes, a Régészettudományi Intézet vezetője, valamint Dallman Kristóf, a Hallgatói Szolgáltató Központ vezetője, akik a nap második felében bemutatták Esztergomot, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetemet.

A városismereti túra Karunk esztergomi épületében, a Iohanneumban kezdődött, ahol a csoport rövid előadást hallgathatott meg a kar, az egyetem, valamint Esztergom több száz éves történetéről, valamint megtekinthették a Régészettudományi Intézet leletraktárát is. A séta az egyetemi épületből a váron keresztül az esztergomi Főszékesegyház irányába folytatódott, ahol a templomteret, a Bakócz-kápolnát, valamint az altemplomot tekinthették meg a hallgatók. A bazilikától néhány lépésre remek kilátás nyílt a tájra Melocco Miklós Szent István megkoronázása című szobránál. Ezt követően, a középkori várfal mentén kialakított Macskalépcsőn keresztül ereszkedett le a csoport az egykori Oszmán Birodalom észak-nyugati irányban található legtávolabbi dzsámijához. A túra utolsó elemeként a csoport rövid látogatást tett a közeli Keresztény Múzeum középkori képtárában.

Az élménynap lehetőséget adott arra, hogy a távoli országból érkező, de doktori tanulmányaikat hazánkban folytató kutatók jobban megismerhessék a magyar köznevelés rendszerét, valamint a magyar történelem és a katolikus egyház egyik legfontosabb városát, Esztergomot, melyhez egyetemünk is számtalan szálon kapcsolódik.