Európai Polgár Díjat vett át oktatónk

2016.09.23.

A díj ünnepélyes átadására 2016. szeptember 23-án került sor a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében. Oktatónkat Prof. Dr. Maróth Miklós, akadémikus és Dr. Tüske László, az Országos Széchenyi Könyvtár főigazgatója méltatta. Laudációt mondott és a díjat átadta Pelczné Dr. Gáll Ildikó, az Európai Parlament alelnöke. Dr. Major Balázs a díjat átvéve kollégáinak és hallgatóinak mondott köszönetet.

Az EP által 2008-ban alapított Európai Polgár díjat olyan kivételes teljesítményt nyújtó embereknek és szervezeteknek ítélik oda, akik hozzájárultak a kölcsönös megértés, a polgárok és a tagállamok közötti szorosabb integráció előmozdításához, vagy az unió értékeinek képviseletére hivatott programokat dolgoztak ki.

A díjazottakat a saját országukban rendezett díjátadó ünnepségen tüntetik ki, valamint meghívják őket az októberben Brüsszelben rendezendő központi díjátadó ünnepségre is.

Major Balázs a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Régészeti tanszékének vezetője, arabista, régész-történész, a Szíriai-Magyar Régészeti Misszió alapítója és vezetője. Szakmai munkája elismeréseként 2006-ban megkapta a szíriai Margat várának régészeti koncesszióját, a vár feltárása 2007 óta tart. A világ egyik legnagyobb keresztény örökségének számító keresztes lovagvár feltárását végző magyar misszió az egyedüli külföldi kutatócsoport, amely nem hagyta el Szíriát a harcok 2011-es kitörését követően sem.

A tanszékvezetőt Pelczné Gáll Ildikó EP-alelnök terjesztette fel a díjra.

A díjazottakat június 1-jén választotta ki a Sylvie Guillaume EP-alelnök vezetésével ülésező brüsszeli kuratórium.

Oktatónknak az elismerésért ezúton is gratulálunk!

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Médiahasználat: a választás és a cselekvés modelljei
Sophianum 111-112