Gyászhír

2015.12.29.

A tudós középiskolai tanár 1975-ben kandidátusi fokozatot szerzett, majd 2011-ben az MTA doktora címet is elnyerte. 1964-ben indította el a Zala megye földrajzi nevei c. kötettel (társszerzőként) azt a helynévgyűjtő mozgalmat, mely a magyar nyelvterület teljes helynévkészletének az összegyűjtését célozta, és számos megyei kötetet eredményezett. Alapvető és sokat hivatkozott műve az 1973-ban megjelent Személynévvizsgálatok Göcsej és Hetés területén. 1998-tól oktatta a névtant a Magyar Nyelvészeti Tanszéken, 2000-től Széchenyi professzori ösztöndíjas egyetemi docensként számos tanítványt nevelve a névtani filológiának. Pedagógusként szenvedéllyel vonta be a kutatás körébe hallgatóit (akadémiai doktori tézisfüzetének utolsó tétele két pázmányos hallgatójával együtt készített műve: „Családnévmutató Csánki Dezső történelmi földrajzához. Összeállította Ördög Ferenc, Ollé Viktória, Széchenyi Magdolna. Kiadásra kész, terjedelme kb. 1000 oldal"). Búcsúzunk Ördög tanár úrtól, aki az országgyűléstől a plébániai képviselőtestületig mindenütt a benne bízók javát szolgálta.

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Médiahasználat: a választás és a cselekvés modelljei
Sophianum 111-112