Hallgatóink sikere a 25. Salvatore Quasimodo Költőversenyen

2017.09.20.

Hagyományosan Balatonfüred ad otthont a Salvatore Quasimodo Költőversenynek és a Nemzetközi Költőtalálkozónak. Salvatore Quasimodo Nobel-díjas olasz költő 1961-ben járt Balatonfüreden, itt nyert gyógyulást. Emlékfát ültetett és versben fogalmazta meg a balatoni tájhoz és Balatonfüredhez fűződő érzéseit. Az ő tiszteletére kerül megrendezésre 1992 óta a nevét viselő Költőverseny, mely a magyar és olasz kulturális élet kiemelkedő eseménye.

2017-ben mintegy kétszáz külföldi és hazai pályázó, négyszáz művel nevezett az idei Salvatore Quasimodo Költőversenyre. A jubileumi rendezvényen Zsávolya Zoltán és Kálnay Adél vehette át az idei emlék-, ill. különdíjat. A nemzetközi életműdíjat Nádasdy Ádám kapta Dante-fordításáért, a hazai életműdíjjal Görgey Gábort jutalmazták. A szicíliai költő honfitársa, Luigi Pirandello emlékére is meghirdetett idén egy pályázatot Balatonfüred város önkormányzata és a Salvatore Quasimodo Alapítvány. Egyetemünk két hallgatója vett részt ezen: Mohácsi Eszter olasz irodalom mesterszakos hallgató esszé kategóriában, Gergely Fanni olasz BA alapszakos hallgató műfordítás kategóriában ért el első helyezést. Felkészítő tanáraik Mátyus Norbert és Lukácsi Margit voltak.

Gratulálunk hallgatóinknak és felkészítő tanáraiknak!

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Sophianum 111-112