Házszentelőt tartottunk

2022.12.02.

A Pázmány BTK a Danubianumban fogadta november 29-én Veres András püspököt, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökét, az egyetem nagykancellárját, aki megáldotta a Danubianum épületét és a Sophianumból újonnan áthelyezett Pázmány-mellszobrot.

A katolikus egyetem bölcsészkarának ünnepén köszöntőt mondott Kuminetz Géza, a PPKE rektora, Veres András püspök, Czigány Tibor, a BME rektora és Birher Nándor, a PPKE BTK dékánja.

Hargittay Emil, a Karunk Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének vezetője egyetemtörténeti előadást tartott, amelyben áttekintette a PPKE történetét.

Veres András püspök beszédében kiemelte: „Imádkozom mindnyájukért, hogy ez az egyetemi közösség, akik szeretnének a szellem tudományában elmélyülni, különösen figyeljenek arra, hogy egymás megismerésében és egymás segítésében törekedjenek megerősödni nap mint nap, hogy egyre jobban Krisztus-követő közösséggé váljanak."

Czigány Tibor, a Műegyetem rektora üdvözölte, hogy a PPKE BTK egy egyetemi negyedbe költözött, hiszen a Szabadság és a Lágymányosi hidak között nemcsak a BME, hanem az ELTE is jelen van. Beszédét Máté evangéliumával zárta: „Aki befogad titeket, az engem fogad be, és aki engem befogad, az azt fogadja be, aki küldött engem." (Mt 10,40)

Birher Nándor, karunk dékánja kiemelte a bölcsészek és a reáltudományokat tanuló hallgatók közötti kooperáció előnyeit. „Az a legfontosabb, hogy a hallgatóink és a hazánk érdekeit tudjuk szolgálni. Felelősek vagyunk egymásért, őrzői vagyunk egymásnak" – hangsúlyozta.

A beszédek után Veres András püspök, nagykancellár megáldott a Pázmány-szobrot. Miközben a pázmányos énekkar az Ó jöjj, ó jöjj kezdetű éneket énekelte, a vendégek átvonultak az aulába, ahol a püspök megáldotta az adventi koszorút, és meggyújtotta az első gyertyát, végül megáldotta az épületet, az oktatókat és hallgatókat.

A házszentelőn a Boldog Özséb Színtársulat (BÖSZK) tagjaiból álló kórus szolgált: Blazsanyik Zsaklina, Bodor Eszter Hanna, Dévényi-Takács Bence, Molnár Mátyás, Hadobás Luca, Iszály Bíborka, Iszály Boróka, Kis Zsuzsanna, Kozma Daniella, Németh Norina, Sallai Regina (oktatásszervező), Somlyai Kata, Subicz Katalin (oktatásszervező), Toronicza Georgina, Törzsök Bence és Medgyesy-Schmikli Norbert tanszékvezető, a BÖSZK alapítója.