Karunk egykori hallgatója lett a kormány egyik szóvivője

2026.05.13.

Szondi Vanda, karunk egykori hallgatója a kormányzati kommunikáció egyik vezető arcává vált.

Örömmel adunk hírt arról, hogy Szondi Vanda, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán angol–kommunikáció szakon végzett újságíró karrierje újabb jelentős állomáshoz érkezett: az új magyar kormány szóvivőjeként folytatja pályáját. 

Szondi Vanda számára mátészalkai gyökerei és kitartó szakmai elkötelezettsége mellett a Pázmány BTK adta azt az alapot, amelyre több mint két évtizedes újságírói karrierjét felépítette. Már tanulmányai alatt bekerült a Magyar Televízióba, ahol a kulturális osztályon szerezte meg első tapasztalatait. Ezt követően a Duna Televízió Híradójánál lett főállású riporter, majd 2014-től az RTL Híradó munkatársaként belpolitikai témák, választások és nemzetközi események tudósítójaként dolgozott. Az elmúlt időszakban az RTL Reggeli című műsorának állandó műsorvezetőjeként volt ismert az országos közönség előtt. 

Gratulálunk alumni társunknak, és sok sikert kívánunk új feladatához! 

Fotó: Facebook, Szondi Vanda 

Események

25.
2026. jún.
BTK
XII. Fraknói Nyári Akadémia
Magyar Tudományos Akadémia PAB-székház
26.
2026. jún.
BTK
A Nyelvtudományi Doktori Iskola házi doktoranduszkonferenciája
Danubianum -107
23.
2026. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Szent István-bazilika
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
További események
szechenyi-img-alt